לאו פארמה מפרסמת מדיניות מדיה חברתית

לאו פארמה מפרסמת מדיניות מדיה חברתית

חברת לאו פארמה, המתמחה בעיקר במוצרים לבעיות עור, פרסמה מדיניות מדיה חברתית חדשה, המשקפת את התפיסה שלה לגבי תפקידה ויכולותיה בתחום השיחה במדיה חברתית. המדיניות יותר עוסקת בטוויטר, אך ניתן ללמוד ממנה על הגבולות שהחברה שמה לה בהתאם לגבולות הרגולציה ובכלל.

הרלוונטיות של המדיניות הזו לשיח המתקיים בימים אלה בקרב מרבית חברות התרופות בישראל, נוגע לשאלה, מה אומרים שאי אפשר לדבר על מרכז העשייה של החברה – תרופות. שיחה זו מונעת מתפיסה עסקית-מותגית, למרות שיש יועצים ושיחות בקרב עולם הפארמה העולמי שטוענים כי התפיסה הזו מחטיאה את המטרה, וכי העזיבה של עולם המותגים בפארמה יציין את המיקוד במטופל, המבוקש כל כך כיום.

לא מדברים על תרופות, לא יועצים רפואיים

ובכן, לאו פארמה מקבלת את התפיסה ומציינת במדיניות שלה כי לא תוכן לדבר על תרופות, וכל המידע שתעלה לרשת יהיה עובדתי ולא שיווקי. ולמרות זאת הם רואים ערך בשותפות בשיח אודות בעיות עור. החברה גם ממקמת את עצמה במקום לא טיפולי, כאשר היא מצהירה שאינה מספקת עצות טיפוליות או אבחנות.

אז מה כן? ובכן מידע עובדתי ולינקים למידע גם אם לא מידע שלהם, מענה לשאלות ככל הניתן, ואף התייחסות לעבודות ומידע שגוי על מנת לתקנו. לחברה שלושה ערוצי טוויטר – אחד מתעסק בבריאות העור באופן כללי, אחד עוסק בחברה ובצד התאגיד, והשלישי מתמקד בפסוריאזיס. החברה כמובן מתחייבת שלינקים שתחלוק יעברו תהליך בדיקה ווידוא שהמידע מדויק אך מסירה מעצמה אחריות כוללת על המידע.

עוד התייחסות מעניינת, היא ההתייחסות לתופעות לוואי, שם לאו בשונה מחברות אחרות לא מפנה לדיווח ישיר לרשויות הבריאות, כפי שהרבה חברות מבקשו לדווח ישירות לרשות הבריאות המקומית, אלא מפנה לאחראים המקומיים לפי מדינה או לדיווח ליחידה הגלובלית העוסקת בנושא. זהו שינוי מעיין, המראה על כך שהחרדה מדיווח תופעות לוואי אינו גדול אצל החברה. לבסוף החברה כמובן מתחייבת לשמור פרטיות ולא לאגור מידע אישית מזהה.

מדיניות מדיה חברתית, היא מסמך משמעותי וחשוב, לא רק בהיבט של היחסים עם הגולש, אלא יש לו גם חשיבות פנימית להבהרת גבולות הגזרה. מסמך שכזה ראוי שיהיה בכל חברה על מנת לחנך את העובדים בעניין המותר והאסור וכן המחויבות שלהם כאשר הם כותבים ומדברים ברשת.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.