כוכבי יוטיוב, גם בעולם הרפואה

כוכבי יוטיוב, גם בעולם הרפואה

בסקר שנערך במהלך השנה המגזין ורייאטי נמצא שבני הנוער מזדהים יותר כוכבי יוטיוב מאשר הסלבריטאים המסורתיים. כוכבי יוטיוב הם לרוב כאלה שתהילתם נבנית מהרשת, ולא תהילה שמוערת אל הרשת לאחר הופעה רגילה. כוכבי קולנוע רבים מצליחים להשיג פופלריות רשת אדירה, אך זהו שכפול או העברת השפעה מהמדיה המסורתיים אל הרשת. כאן מדובר בכוכבים שצמחו בתוך הרשת, צילמו סרטונים וצברו פופלריות משם.

כוכבים אלו מתחילים יותר ויותר לשמש גם בתעשיית השיווק והפרסום, כאשר הם מועברים כלאחר כבוד אל המסכים האחרים או מנצלים את הפלטפורמות שלהם על מנת לקדם מטרות של גורמים מסחריים.

בישראל יש גם כמה וכמה כוכבים שנולדו ברשת, או כאלה שהשפעתם נגזרת מרשת, כו למשל יוצר סרטוני השירים – נוי אלוש שהתוכן שלו מככב אבל לאו דווקא הוא, יש את גדי וילצ'רבסקי שהוא דמות מוכרת עם סרטונים מאוד ויראליים ויש עוד ועוד.

Zoella מתגייסת לבריאות הנפש

העמותה הבריטית Mind העוסקת בתחום בריאות הנפש גייסה את כוכבת הרשת זואי סוג (Zoella), כוכבת רשת שהפכה לגורו רשת בתחום האיפור, כאשר ערוץ היוטיוב שלה כולל ביקורת והדרכות בתחום. יש לה מיליוני צפיות והיא כמובן סלבית באנגליה.

הקמפיין שתוביל Zoella יתמקד בתחום החרדה והתקפי פאניקה אצל צעירים. היא עצמה שוחחה על התופעה אצלה בבלוג, וכעת היא תוביל קמפיין שקורא להפוך את כפתור הפאניקה (Panic button) למשהו חיובי שמוערר הזדהות עם אלו שבולים מהבעיה, שנלווים לה סטיגמה חברתית.

הקמפיין יעודד אנשים ללבוש כפתור שכזה ולהצטלם ולהעלות לרשת תחת האשתג #DontPanicButton והמטרה של זה היא לקדם מודעות ולאפשר לאותם אנשים להרגיש בנוח עם המצב מבחינה חברתית ולבקש עזרה.

הבחירה בכוכבת רשת כיוון יחסית חדש, והכוח של zoella עם שמונה מיליון עוקבים ביוטיוב הוא עצום, כאשר הכוח הגדול באמת הוא האוטנטיות שלה ושל מה שהיא עושה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.