איפה לתקשר דיגיטלית עם המטופל? בחדר ההמתנה לרופא

איפה לתקשר דיגיטלית עם המטופל? בחדר ההמתנה לרופא

חברות משקיעות לא מעט בשאלה מה יקרה בחדרו של הרופא? התפיסה היא כמובן שזו נקודת ההכרעה החשובה, שבה תתקבל ההחלטה על הטיפול. זה אמנם נכון, אבל המקום אליו אנחנו מתייחסים פחות, ובטח באספקט הדיגיטלי, הוא חדר ההמתנה. סקר חדש שפורסם לאחרונה בארצות הברית מדבר על כך שבזמן ההמתנה לרופא 1 מכל חמישה מטופלים חיפשו מידע רפואי באמצעות הטלפון החכם, מרביתם למדו על הסימפטומים והבעיה הרפואית שלהם לקראת השיחה עם הרופא. אז נכון שאלו נתונים אמריקאים, אבל אני מעריך שעם תפוצת הטלפונים החכמים בישראל, וכן עם זמן ההמתנה גם בישראל יש מקום לחשוב על הזמן הזה.

למה מטופלים מחפשים דווקא בחדר ההמתנה?

ובכן הסקר, שנערך על ידי CDMiConnect בקרב מדגם של 3,000 אמריקאים שלהם מעל ל-200 מצבים רפואיים שונים, מצא שמרבית המטופלים חיפשו מידע על מנת לשוחח עליו עם הרופא בתור שנקבע להם. עוד נמצא כי 78% הרגישו יותר בטוחים בעצמם לקראת הביקור בחדר הרופא, ו-82% הרגישו יותר מוכנים לשיחה עם הרופא.

לדברי עורכי הסקר, למרות הרצון של המטופלים במידע, המידע ברשת לא תמיד באיכות מספקת,  או שאינו כתוב בשפה ברורה ומובנת, מה מקשה על חלקם להבין. ולמרות זאת תוצאות הסקר מראות אפקט חיובי.

אם חושבים על כך, לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שחדר ההמתנה הוא איזור מצוין ליצור קשר של מידע והסברה עם המטופל, או לשאול אותו שאלות. זמן זה הוא יחסית זמן מת, וממילא משרה אווירה של התעסקות עם הנושא הרפואי בגללו הגעת. כיום חדרי המתנה מאוכלסים בעלונים מודפסים, ובטלוויזיות עם מסרים פרסומיים.

אבל היכולת לתת מענה דיגיטלי יכולה להיות מאוד משמעותית, כי החוויה יכולה להיות מורכבת, לתת מענה לחיפוש, ובעצם אנחנו נמצאים ברגע האחרון לפני השיחה עם הרופא.

אז מה אפשר לעשות בחדר ההמתנה?

1. אתר צריך להיות מותאם סלולרית – אם האתר אינו מותאם הרי שהגישה אליו תהיה קלוקלת וההזדמנות מפוספסת.

2. שתפו פעולה עם הרופא – ניתן לייצר כלים דיגיטליים שיכולים לסייע למטופל ולרופא לחסוך זמן ולענות על שאלון לפני הכניסה, או לקבל מידע תומך על הסימפטומים, או מידע תומך החלטה להתמודדות עם המחלה.

3. חברו את העלון שאתם מניחים לעולם הדיגיטלי – אם כבר שמתם עלון, או גלויה, תנו למטופל אפשרות לקבל עוד מידע, או אולי סרטון על הבעיה הרפואית שלו שיעשיר את החוויה ויספק מידע וכלים.

4. חברות את הפרסום במסך לעולם דיגיטלי – אם כבר פרסמתם, תנו אפשרות למטופל לקבל מידע נוסף. הדרך הפשוטה ביותר היא באמצעות SMS שישלח לו חזרה לינק למידע.

אפשר לחשוב על רעיונות נוספים, כל שצריך הוא לנתח את הסיטואציה, ולהבין מה יסייע איך להנגיש זאת.

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.